قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / فاز 2 شهرک خاوران تبریز

فاز 2 شهرک خاوران تبریز

انواع قرار داد های فاز 2 خاوران تبریز

انواع فاز 2 شهرک خاوران تبریز شامل 2 نوع جدید و قدیم میشوند. امتیازهای فاز دو تا سال 1393 تماما با کاربری مسکونی صادر می شدند.

بعد از سال 1393 (زمانی که شهردار منطقه 9 جناب آقای انصاری بودند) ، مسیر عبور خط لوله گاز پارامتری جداکننده در بین قراردادهای فاز دو خاوران در نظر گرفته شد.

قراردادهای پائین خط لوله گاز و امتیازهای بالای خط لوله گاز . احتمال اینکه امتیازی کاربری مسکونی داشته باشد اما بالای خط لوله گاز باشد نیز وجود دارد.

برای آگاهی از نوع دقیق امتیاز فاز 2 شهرک خاوران تبریز ، میتوانید از بخش املاک ، در شهرداری منطقه 9 تبریز (خاوران) استعلام نمائید.زمینی که مالک اولیه قرارداد ، حین توافق با شهرداری منطقه 9 خاوران تبریز ، تحویل شهرداری داده است ،تعیین کننده نوع قرارداد می باشد.

البته لازم بذکر است قراردادهای فاز دو ،پائین تر از خط لوله گاز (نزدیک به شهرداری و فاز یک خاوران ) نسبت به امتیازهای بالاتر از خط لوله گاز قیمت بالاتری دارند.البته شهرداری بیشتر روی قراردادهای پائین تر از خط لوله گاز تمرکز نموده است.

قرار داد های فاز 2 خاوران

قرار داد های فاز 2 خاوران بطور کلی عبارت است از توافقات مالکین زمین های پلاک ثبتی 250 و 251 با شهرداری منطقه نه تبریز که بر اساس این قرار داد شهرداری به ازا ء هر 1000 متر مربع زمین ، 190 متر مربع امتیاز(قرارداد) با کاربری مسکونی یا باغ ویلائی-باغ مسکونی در فاز 2 واگذار کرده است .

موقعیت فاز 2 خاوران

khavarantown-tabriz
khavarantown-tabriz

اراضی فاز دو خاوران ،شمالا به آزاد راه تبریز-زنجان ، شرقا به اراضی باغ یعقوب و باسمنج ، جنوبا به مسیرخط لوله گاز و غربا به جاده زرنق ختم می شوند.

لازم به ذکر است این قرار داد ها هنوز تفکیک نشده اند و شهرداری پس از تصویب نقشه پیشنهادی (تصویب طرح تفصیلی فاز 2 خاوران تبریز) ، در زمان واگذاری قطعات این فاز ، مبلغی بابت آماده سازی اخذ خواهد نمود .

تعداد امتیازهای مورد نیاز برای دریافت قطعه تفکیکی از فاز دو خاوران ، بنابر روایاتی 3 قرارداد یا 5 قرارداد خواهد بود.اما به صورت دقیق تر اگر بخواهیم تعداد امتیازهای حداقلی برای دریافت قطعه تفکیکی فاز 2 خاوران را بدانیم باید منتظر تصویب طرح تفصیلی فاز دو بمانیم !

وضعیت قیمت قرار داد های فاز 2 خاوران

قیمت فاز 2 شهرک خاوران تبریز ، دائما نوسان دارد ولی آن چیز که حائز اهمیت است اختلاف قیمت 10 میلیونی (تقریبا) بین قراردادهای جدید و قدیم است .

عوامل موثر در نوسان قیمت فاز 2 خاوران

عواملی که باعث نوسان قیمت در فاز 2 خاوران می شود :

1- اقدامات شهرداری و تصویب قوانین جدید و ورود قراردادهای جدید به بازار است که باعث کاهش قیمت مشود .(عرضه و تقاضا)

2-اخبار و شایعات نا رست در بین مردم در خصوص زمان تصویب نقشه فاز 2 خاوران است .

3- افزایش تعداد خریدار و تقاضای بیشتر که باعث افزایش قیمت میشود .(عرضه و تقاضا)

متن صورت جلسه توافق و مصالحه قرار داد های فاز 2 خاوران

نظر بر اینکه شهرداری تبریز بمنظور رفع نیازمندیهای عمومی شهر و تامین محل تاسیسات عمومی و معوض املاک واقع در طرح های عمرانی و مسیر خیابانهای مصوب طرح تفصیلی شهر تبریز تعدادی از املاک اراضی قریه های باغ یعقوب و زرنق و باسمنج را با اجازه حاصله از قانون زمین شهری و با رعایت موازین قانونی تملک نموده و علیرغم رعایت انجام دقیق موازین قانونی با توجه به شرایط خاص مالکین املاک تملک شده و نیز با در نظر گرفتن مصوبه قائم مقامی شورای شهر در جهت مساعدت هرچه بیشتر و جلب رضایت مالکین و صاحبان حقوق قانونی و در اجرای تبصره یک ماده 13 ائین نامه اجرائی قانون زمین شهری این توافقنامه فیمابین شهرداری تبریز بعنوان مرجع تملک کننده پلاک 250 و 251 فرعی از سنگ 17 اصلی بخش 9 تبریز از اراضی زرنق طی اسناد تملک شماره های 104114 و 104116 در دفترخانه اسناد رسمی منعقد گردیده .

شهرداری تبریز تقبل مینماید طبق بند ——-  صورتجلسه مورخه ——– کمیته کارشناسی منطقه عرصه آن معادل 13333 متر مربع (سهم ارباب 3333 متر مربع و سهم مالک 10000 متر مربع )از پلاک های 250 و 251 از قرار 19% معادل 1900 متر مربع زمین مسکونی از محدوده تفکیک پلاک مورد تملک  ( حد شرقی جاده زرنق ) پس از آماده شدن طرح تفکیکی و پیاده شدن آن در محل اجرای پروژه بدون اخذ ارزش منطقه ای و با کاربری مسکونی بعنوان معوض به مشارالیه واگذار نمایید . بدیهی است واگذاری قطعات بر اساس ضوابط خاص محدوده مورد توافق خواهد بود .

هزینه آماده سازی ( تهیه طرح و خیابان کشی -آسفالت و اجرای فضاها و انتقال آب و برق و گاز و تلفن و غیره ) بر اساس فهرست بهاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسکن و شهر سازی اخذ خواهد شد .

با توجه به اینکه ملک مرقوم در حد شرقی جاده زرنق واقع است علی ایحال مقرر شد معوض یاد شده از محدوده ملک مرقوم و از حد شرقی واگذار گردد و نامبرده هیچگونه اعتراض نسبت به دیر کرد واگذاری معوض نخواهد داشت .

شماره قطعات پس از تهیه شدن تفکیکی متعاقبا انتخاب و اعلام خواهد شد و قطعات معوض حدالمقدور از محدوده های پلاک های مورد تملک فوق الذکر و در صورت عدم امکان از سایر املاک داخل طرح که بعنوان مسکونی پیش بینی شده باشد انتخاب خواهد شد .