قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز

قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز

قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز به چه عواملی بستگی دارد؟

شهرک خاوران در فاز یک ،  شامل خاوران و آذران می شود.

شهرک آذران تبریز بیشتر شامل اراضی فتح آباد و شادآباد علیا می شوند که شمالا به جاده باسمنج ، شرقا به شهرک خاوران ،غربا به یاغچیان و جنوبا به آزاد راه تبریز-زنجان منتهی می شود.

قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز

قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این نوشته تا حدودی به آنها اشاره خواهیم نمود.

اراضی محدوده فاز یک شهرک خاوران تبریز جزو اراضی زرنق می باشند.خاوران تبریز زیر نظر مستقیم شهرداری منطقه 9 خاوران تبریز می باشد اما درآذران تبریز با تعاونی های مسکن مختلفی درارتباط خواهیم بود.

بخش های مختلف آذران تبریز زیرنظر تعاونی های لشگر ، علوم پزشکی ، کارکنان دولت ، تبلیغات اسلامی و.. می باشند.

در خاوران تبریز نیز بخشی از اراضی به صورت مستقیم در اختیار مالکین اولیه اراضی قرار گرفته است و بخشی دیگر نیز با هماهنگی شهرداری خاوران (شهرداری منطقه 9 تبریز) و تعاونی مسکن ادارات و سازمان های مختلف به اعضای این تعاونی ها واگذار گردیده است.

برخی از تعاونی هائی که در خاوران تبریز در بخش های مختلف آن قطعه زمین دریافت نموده اند عبارتند از تعاونی مسکن ماشین سازی تبریز ، تعاونی مسکن جهاد ، تعاونی مسکن تراکتورسازی ، تعاونی مسکن اداره برق، تعاونی بازرگانی ، تعاونی مسکن ادراه گاز ، تعاونی منابع طبیعی و…. قطعات فاز یک خاوران تبریز (بخش های خاوران و آذران تبریز) شامل انواع مختلف کاربری ها می شوند.

کاربری های موجود در فاز یک خاوران عبارتند از : مسکونی ، تجاری ، مذهبی ، فرهنگی ، آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، پذیرائی و گردشگری ، پارکینگ ، پارک و فضای سبز ، دهکده سلامت  و…. طراحی و پیاده سازی نقشه فاز یک خاوران تبریز طبق الگوی خاصی انجام شده است.

اکثر قطعات در فاز یک خاوران و آذران تبریز دارای مساحتی بزرگتر از 300 مترمربع هستند. تراکم ساخت قطعات دارای شرایط متفاوتی نسبت به سایر مناطق تبریز می باشد.

khavarantown-map
khavarantown-map

       شماره قطعات شهرک خاوران و آذران تبریز به چه صورت می باشد؟

شماره گذاری قطعات خاوران و آذران در نقشه اولیه ( نقشه قدیم خاوران تبریز) ، به صورت مجزا (برای خاوران و آذران) در نظر گرفته شده بود.

اما در نقشه جدیدی که از سوی شهرداری منطقه 9 تبریز در اختیار عموم قرار گرفت قطعات خاوران و آذران به صورت واحد در نظر گرفته شده و از عدد p-0001   به متراژ 261 مترمربع  شروع شده و تا p-4014  به متراژ 391 مترمربع شماره گذاری شده اند.

khavarantown-new-map
khavarantown-new-map

البته احتمال افزایش شماره قطعات وجود دارد، چون در نقشه هائی که اخیرا تهیه شده اند ، برخی قطعات(مثلا قطعات بزرگ با کاربری درمانی یاآموزشی و…. ) بدلیل کمبود قطعه جهت تخصیص به مالکین اراضی ، تغییر کاربری به مسکونی داشته و تفکیک شده اند.

اکنون با در نظر گرفتن خاوران و آذران تبریز به صورت شهرکی مدرن و واحد ، میتوان حدود اربعه این منطقه را به این صورت تعریف نمود : شمالا به جاده باسمنج (بلوار شهدای غواص) ، جنوبا به آزادراه تبریز-زنجان ، شرقا به جاده زرنق و غربا اتوبان شهید کسائی ختم می شود.

با توجه به نوع طراحی قطعات خاوران ، اکثر قطعات به صورت جنوبی هستند اما طبق ضوابط و شرایط خاصی که در ساخت و ساز شهرک حاکم می باشد ، ساختمان ها از دو طرف نورگیری خواهند داشت ، یعنی بحث جنوبی و شمالی دیگر آنچنان مطرح نخواهد بود.

تنوع ملکی در خاوران و آذران بسیار گسترده می باشد .

جهت آگاهی از قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز باید اطلاعات کافی نسبت به نوع ملک موردنظر داشته باشیم.

طبق تماس های تلفنی و مشاوره هائیکه با دوستان در طول چندین سال داشته ایم متوجه این امر بسیار مهم شده ایم که مشتریان عزیز گاهی بدلیل نبود اطلاعات کافی نسبت به تنوع املاک خاوران ، معامله ای با قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز غیر واقعی انجام داده اند.

مثلا برخی افراد سودجو در سایت هائی مثل دیوار و شیپور ، آگهی فروش امتیاز خاوران با مبالغی پائین تر از قیمت واقعی فاز دو خاوران درج میکنند ، و خریدار عزیز احساس سود بیشتر کرده و بدلیل ناآگاهی اقدام به خرید ملک مورد نظر می نماید اما بعد از مدتی متوجه می شود ملک خریداری شده همان ملک مورد نظر نبوده استو چه بسا به قیمت چندین برابری معامله نموده است.

لذا بر آن شدیم تا تنوع املاک خاوران و آذران تبریز را تشریح نمائیم و به تفاوت های آنها اشاره نموده و مشتریان عزیز را جهت خریدی مطمئن و بی دردسر هدایت نمائیم.

لازم بذکر است در صورت وجود هر گونه سوال میتوانید با شماره های زیر درارتباط باشید یا با ارسال عدد 1 به یکی از شماره های اعلامی ،منتظر تماس کارشناسان آفتاب شهر خاوران باشید:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز ، با کارشناسان  آفتاب شهر خاوران تماس بگیرید :

93   90    409     0914

97    94    332    0914

43   62     422    0914

88    917    88     0914

تنوع املاک در خاوران و آذران تبریز به صورت زیر می باشد:

 1. امتیاز فاز یک خاوران تبریز
 2. امتیاز فاز 2 خاوران تبریز
 3. امتیاز نوین کوثر(همیاری)
 4. امتیاز همیاری آذران (اراضی قزل دوز)
 5. امتیاز فرهنگیان
 6. امتیاز تبلیغات اسلامی
 7. سهم مسکونی ( از قطعات خاوران و آذران تبریز)
 8. سهم تجاری(قطعات تجاری خاوران و آذران)
 9. قطعه تفکیکی خاوران تبریز (کاربری های مختلف)
 10. قطعه تفکیکی آذران تبریز(کاربری های مختلف)

 

امتیازهای فاز یک خاوران تبریز

این نوع قراردادها به صورت های مختلف در بازار موجود هستند ، اما بدلیل اینکه اکثر امتیازهای فاز یک تبدیل به قطعات معوض شده اند ، لذا اکنون به میزان خیلی محدودی موجود هستند و از طرفی دیگر بدلیل محدودیت و کمبود قطعات جدید در خاوران و آذران تبریز ، خرید این امتیازها توصیه نمی شود.

چون اکثر افرادی که طی سال های اخیر این امتیازها را خریداری نموده و در شهرداری در صف تخصیص قطعه قرارداده اند، فعلا تکلیف مشخصی ندارند.

لازم بذکر است امتیازهای فاز یک خاوران شامل دو نوع قدیم (توافقات سال های 90 و پائین تر از آن ) و جدید (توافقات اخیر شهرداری) می شوند، قراردادهای جدید فعلا آنچنان اولویتی نیز ندارند!

قیمت امتیازهای فاز یک خاوران تبریز از نوع قدیم و شماره پلاک های 247و248و249و… اوایل سال 1398  به مبلغ 190-200 میلیون تومان معامله می شدند. قیمت امتیاز(قرارداد) همیشه در نوسان بوده و متناسب با میزان عرضه و تقاضا کاهش یا افزایش می یابد.

نتیجه گیری نهائی: اکنون با توجه به اینکه اکثر قطعات فاز یک خاوران ، تخصیص داده شده اند و متقاضیانی که در صف تخصیص قطعات قراردارند هنوز بلاتکلیف هستند ، لذا جهت سرمایه گذاری مطمئن برای مبالغ 200-400 میلیون تومان خرید امتیاز فاز یک توصیه نمی شود.

برای سرمایه های 200-400 میلیون تومان فعلا بهترین گزینه ، خرید سهم از قطعات مشخص خاوران یا آذران می باشد.

اکنون ( پائیز 1398) با توجه به میزان ساخت و ساز در خاوران و آذران ، میزان سکونت در بخش های مختلف خاوران میتوان گفت سرمایه گذاری روی سهم با کاربری مسکونی نسبت به خرید سهم با کاربری های تجاری( یا کاربری های دیگر ) زودبازده تر و سودآورتر می باشد.

اما با گسترش ساخت و ساز ، افزایش سکونت و تردد در خاوران ، قطعات با کاربری های تجاری نیز افزایش قیمت نجومی خواهند داشت .

توجه به این نکته ضروری است که هنگام خرید علایق و خواسته های مشتری بسیار مهم می باشد، برخی مشتریان تحت هیچ شرایطی خواهان شراکت با هیچ فردی نیستند ، لذا این افراد برای مبالغ 200-400 میلیون تنها می توانند روی امتیاز(قرارداد) های خاوران یا آذران سرمایه گذاری بکنند.

خرید امتیاز(قرارداد) حالت شراکتی ندارد اما قیمت امتیاز همواره در نوسان می باشد.

امتیاز موقعیت جغرافیائی مشخصی ندارد و تنها محدوده مشخصی میتوان برای قرارداد تعریف کرد. سهم یا قطعه تفکیکی دارای موقعیت جغرافیائی مشخص می باشد اما تنها ایراد آن شراکت با چند نفر می باشد .

قطعه ای که چند نفر در مالکیت آن شریک و سهیم هستند ، قابلیت تفکیک و تقسیم ندارد و کل قطعه باید به صورت ساختمان واحد ساخت شود.

بنابراین در قطعات شراکتی ، شرکا یا باید خود اقدام به ساخت قطعه نمایند یا با همکاری پیمانکاران حقیقی /حقوقی اقدام به ساخت نمایند.

لازم بذکر است بدلیل معاملات اخیری که در خاوران و آذران صورت گرفته ، اکثر قطعات از حالت شراکتی خارج شده اند ، و به مرور زمان قیمت سهم (در واحد متر) هم تراز با قیمت کل قطعه ( در واحد متر) شده است.

کارشناسان ما با توجه به سابقه فعالیت چندین ساله روی قطعات شراکتی ، بهترین سهم ها را برایتان پیشنهاد خواهند نمود.

عیب دیگر امتیاز اینست که زمان تخصیص قطعات  اکثر امتیازها نامشخص می باشد ، و این یعنی تیری در تاریکی انداختن ،حال آنکه موقع خرید سهم ، مشتری امکان بازدید از زمین مورد معامله را دارد.

در نهایت تصمیم گیرنده اصلی مشتری است.

قیمت امتیاز فاز 2 خاوران تبریز

امتیازهای فاز 2 خاوران در چندین نوع مختلف می باشند. اراضی متعلق به فاز دو خاوران تبریز ، قبلا محدودیت جغرافیائی خاصی نداشتند . این قراردادها به شماره پلاک های مختلف من جمله 247و248و249و250و251و252  صادر می شدند.

از سال 1393 به بعد محدودیتی روی امتیازهای فاز 2 خاوران اعمال گشت. شهرداری منطقه 9 ( شهردار محترم آقای انصاری) اراضی پائین تر از مسیرخط لوله گاز را بعنوان فاز دو در نظر گرفتند.

لذا از این تاریخ به بعد قراردادهای فاز 2  ، به دو نوع پائین تر از خط لوله گاز و بالاتر از خط لوله گاز  تقسیم بندی شدند. هم چنین بعد از این قراردادها فاز 2 تنها با کاربری باغ ویلائی – باغ مسکونی صادر شدند.

یعنی نه تنها مسیر خط لوله گاز ، این امتیازها را به دو دسته مختلف تقسیم کرد بلکه کاربری های این امتیازها نیز به دو نوع مسکونی و باغ ویلائی – باغ مسکونی تقسیم شدند.

البته در بازار جهت خرید و فروش ، اصطلاح قرارداد قدیم ( کاربری مسکونی و شماره پلاک های 250 و251و 250-251  و یا 249و248و000 و پائین تر از خط لوله گاز )  و قرارداد جدید ( کاربری باغ ویلائی – باغ مسکونی ) بکار برده می شود.

لازم بذکر است حتما موقع خرید امتیاز ، جهت تشخیص نوع قرارداد از املاک شهرداری خاوران استعلام شفاهی انجام گیرد.

قیمت امتیازهای فاز دو خاوران همانند سایر قراردادها در طول چند سال اخیر دستخوش نوسانات بسیار زیادی بوده است. بدلیل پائین بودن قیمت فاز 2 خاوران ، اکثر سرمایه گذارانی که سرمایه کمتر از 100 میلیون تومان دارند ، تمایل بیشتری به خرید فاز دو ، از خود نشان می دهند.

بزرگترین دلیل جهت خرید فاز دو خاوران ، گسترده بودن بازار خرید و فروش این نوع امتیاز می باشد.

همواره (در تمام شرایط بازار) ، متناسب با قیمت روز ، امکان فروش فاز دو وجود دارد.لذا خریدار دیگر نگران این نیست که اگر احیانا در زمان کساد بازار ، قصد فروش داشته باشد ، نتواند به فروش برساند.

قیمت فاز 2 خاوران ، طی سال های 1390  الی 1398  تغییرات و نوسانات زیادی داشته است. بالاترین قیمت ممکن در فاز 2 خاوران ، مبلغ 70-75 میلیون تومان بوده و پائین ترین قیمت آن 8-10 میلیون تومان !

پس با این حال میتوان چنین نتیجه گیری کرد که سرمایه گذاری در فاز دو خاوران کمی زمان بر تر خواهد بود و همیشه احتمال افزایش قیمت وجود ندارد ، شاید در برخی شرایط قیمت قرارداد ، بسیار افت داشته باشد.

مورد دیگری که در بخش فاز دو خاوران مطرح هست ، تعداد وکالت و استعلام کتبی قرارداد می باشد.اما به یاد داشته باشیم که تعداد وکالت زیاد عامل منفی و وجود استعلام کتبی عامل مثبتی برای یک قرارداد به حساب نمی آیند.

برای دریافت استعلام ، میتوان در ساعات اداری ، از املاک شهرداری منطقه 9 تبریز ، اقدام نمود و در صورت وجود چندین وکالت ، حتما مبایعه نامه های مربوطه را بررسی نمائید تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

امتیازهای نوین کوثر ، شامل اراضی زرنق و جانقور می شوند. این اراضی ، زمین های بالاتر ازمسیرخط لوله گاز را شامل می شوند. شماره پلاک های 250 و252و253  در مصالحه نامه اکثر این امتیازها به چشم می خورد.

اراضی این محدوده ناهموار بوده و شبیه به اراضی فاز دو خاوران نمی باشد. تعاونی مسکن نوین کوثر قصد آماده سازی و ارائه قطعات ویلائی از این محدوده را دارد.

این امتیازها خود به دو نوع فاز اول و دوم و سوم  تقسیم بندی می شوند. فاز اول نوین کوثر ، قراردادهای سبز رنگ با قیمت های تقریبی 16-22 میلیون تومان و فاز دو و سه نوین کوثر نیز قراردادهای آبی رنگ این تعاونی را شامل می شوند.

قیمت امتیازهای فاز 2 نوین کوثر تقریبا 4-8 میلون تومان می باشند. لازم بذکر است در خرید امتیاز ، مالک اولیه و اعتبار آن گاهی اندکی قیمت امتیاز را بالا خواهد برد.

برای سرمایه های زیر 30 میلیون تومان ، امتیازهای نوین کوثر (فاز یک و فاز دو نوین کوثر) مناسب می باشند.جهت آگاهی از صحت قراردادهای نوین کوثر باید به تعاونی این شرکت مراجعه بفرمائید نه شهرداری خاوران .

سهم تجاری لشگر و علوم پزشکی

تعاونی لشگر و علوم پزشکی در شهرک آذران تبریز ،از قطعات تجاری به شماره های R-1005 , R-1006  ,R-1075,   R-1074 , R-1073  و … سهم تجاری به اعضای خود واگذار نموده اند. سهم تجاری واگذاری لشگر به متراژهای 11 و25 مترمربع و سهم تجاری علوم پزشکی اکثرا 30 مترمربع می باشند.

با توجه به موقعیت این تجاری ها و تعداد شرکا ، سوددهی این چنین سهم هائی نیز کمی زمان بر خواهد بود.اما  در صورت احداث 65 متری اصلی شهرک خاوران (اتصال میدان بسیج به جاده باسمنج  ، اتصال جاده باسمنج به آزاد راه تبریز-زنجان )این قطعات تجاری بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت.

قیمت این امتیاز ها همچون قراردادهای دیگر همواره در نوسان بوده است . برای اطلاع از قیمت دقیق امتیازهای تجاری لشگر و علوم پزشکی با کارشناسان آفتاب شهر خاوران در ارتباط باشید.

شماره تماس کارشناسان  آفتاب شهر خاوران  :

93   90    409    0914

97    94    332   0914

43   62     422   0914

88   917    88     0914

سرمایه گذاری در شهرک خاوران تبریز

جهت سرمایه گذاری روی قطعات تجاری ، هم میتوان سهم تجاری (به صورت مشاع) خرید ، هم قطعات تجاری مجزا(غیرمشاعی).البته قطعات تجاری که به صورت غیرمشاع می باشند ، متراژهای 40-60 مترمربع دارند و قیمت این قطعات به طور میانگین ، متری 10میلیون تومان می باشد. لذا برای سرمایه گذاری روی قطعات تجاری غیرمشاع حداقل 500 میلیون تومان (تنها جهت خرید زمین تجاری) نیاز است.

به طورکلی می توان جهت سرمایه گذاری در خاوران و آذران تبریز پارامترهای زیر را مورد توجه قرار داد :

 • توجه به این نکته ضروری است که موارد زیر مورخه 01/07/1398 توصیه می شود. با توجه به گذر زمان و تغییرات قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز در بخش های مختلف خاوران و آذران تبریز ، مبالغ زیر در نوسان خواهند بود.
 1. برای سرمایه کمتر از 30 میلیون تومان :

You pay your money and you take your choice

هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری !

برای سرمایه های کمتر از 30 میلیون تومان امکان خرید امتیازهای نوین کوثر (فاز یک و دو نوین کوثر)وجود دارد. در این حالت قرارداد موتوژن نیز میتوان خرید اما بنابر دلایلی اینجانب فعلا توصیه نمیکنم مگر اینکه تعاونی مسکن  موتوژن اخیرا اخبار خوبی برای مالکین قراردادهایش داشته باشد ! لذا از تعاونی مربوطه پیگیر باشید.

 1. سرمایه های بین 30 ملیون  الی 70 میلیون تومان :

برای این سرمایه ها هم امکان خرید گزینه های آیتم 1 رو پیشنهاد میکنیم (اولویت دوم) ، هم پیشنهاد سرمایه گذاری روی فاز 2 خاوران تبریز.

khavarantown-tabriz-sunproperty
khavarantown-tabriz

البته با توجه به شرایط معاملات ، اولین پیشنهاد ، خرید فاز دو خاوران می باشد. همان طور که قبلا عرض کردیم فاز دو خاوران ، طرفدار زیادی در بازار خاوران داشته و تحت هر شرایطی ، نسبت به سایر گزینه ها ، امکان نقد کردن آن بسیار ساده تر می باشد.(البته به قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز)

 1. سرمایه نقدی تقریبا 140 میلیون تومان :

برای سرمایه های بالای 120-130 میلیون تومان بهترین مورد سرمایه گذاری (در صورتیکه از شراکت متنفر نیستید!)خرید سهم می باشد.

شاید در وهله اول کمی پذیرش شرایط شراکتی سخت باشد اما باید بدانید با توجه به سابقه فعالیت اینجانب بعنوان مشاور املاک خاوران و آذران تبریز در طی 8-9 سال گذشته ، به این نتیجه رسیده ایم که سرمایه گذاری روی سهم مشارکتی به مراتب بهتر از خرید امتیاز می باشد.

با این حال تصمیم گیرنده نهائی، شما دوست عزیز می باشید. در این مرحله نیز امکان خرید فاز دو خاوران (قدیم و جدید) و نوین کوثر (فاز 1و2) ، سهم تجاری لشگر (11 متری) وجود دارد.

تنها میتوانم اینگونه خدمت شما دوست عزیز عرض کنم ، اگر این سرمایه متعلق به شخص بنده بود و قصد سرمایه گذاری بلند مدت (4-7 ساله) داشتم ، حتما سهم مسکونی می خریدم ، با شرکا جلساتی تنظیم  کرده و بابت نحوه ساخت قطعه مان تصمیم گیری می کردیم.

حتی در بدترین حالت ممکن همواره قیمت سهم در حال افزایش می باشد. یعنی حتی در صورت داشتن شریکی بدقلق ! در آینده ، اقدام به فروش سهم خود می نمودم. مطمئن باشید در خود  فروش سهم تان به اندازه کافی سود خواهید نمود.

میدانید چرا؟

پرواضح است وقتی قطعات شراکتی ، بعد از مدت اندکی (طی 1-2 سال آینده) دست به دست شده و از حالت شراکتی در بیایند ، مطمئنا با توجه به شرایط و موقعیت قطعات و قیمت آنها ، دیگر احدی با سرمایه کمتر از چند میلیارد توان خرید قطعه تفکیکی کامل را نخواهد داشت ، و تعداد سهم (از قطعات تفکیکی مسکونی) بسیار پائین خواهد آمد ، و در این شرایط هست که امکان افزایش قیمت سهم(در واحد مترمربع) نسبت به قیمت کل قطعه (در واحد مترمربع)بسیار بیشتر خواهد بود.

 1. سرمایه تقریبا 200 میلیون تومان :

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری شما دوست عزیز با سرمایه 200 میلیون تومان ، خرید سهم می باشد ، البته سهم مسکونی.

امکان خرید امتیاز فاز یک را نیز اکنون دارید ، اما باید توجه نمائید دوستانی که در چند سال اخیر قراردادهایشان را در شهرداری در صف تخصیص قطعه قرارداده اند ، فعلا تکلیف نامشخصی دارند.

 1. سرمایه نقدی تقریبا 500-600 میلیون تومان:

با توجه به اینکه برخی مناطق در شهرک آذران تبریز (مانند قطعات تبلیغات اسلامی محله یک و محله دو ) نسبت به سایر بخش های آذران (و صد البته خاوران) دیرتر آماده سازی شده اند ، انشعابات نیز موجود نیست ، ساخت و ساز و سکونت موجود نیست ، لذا قیمت زمین در شهرک خاوران تبریز پائین تری دارند.

یعنی امکان خرید قطعه تفکیکی کامل (بالای 300 مترمربع) از این مناطق آذران وجود دارد.البته باز با توجه به علایق مشتری عزیز ، امکان خرید سهم (شراکتی) از قطعات خاوران نیز وجود دارد.

این شما هستید که با درنظر گرفتن تمام جوانب تصمیم نهائی را میگیرید. مثلا در شهرک خاوران ، در اکثر مناطق آن ، ساخت و ساز چشم گیرتر بوده ، انشعابات موجود و حتی سکونت موجود هست .

لطفا قبل از اینکه اقدام به نهائی سازی معامله خود نمائید ، از تمام بخش های خاوران و آذران ، بازدید به عمل آورید و با در نظرگرفتن  تمام شرایط و جوانب ، بهترین گزینه را انتخاب نمائید.

البته اینجانب با توجه به سابقه کاری خود ، جهت تسهیل در امر خرید شما دوست عزیز ، چند فایل ویدئوئی از مناطق مختلف خاوران و آذران تهیه نموده و در اختیار شما قرار می دهم.

در خرید سهم با سرمایه 600 میلیون تومان از شهرک آذران تبریز میتوان یک دوم ، یک سوم یا یک چهارم با موقعیت عالی گرفت. و اگر بخواهیم در شهرک خاوران تبریز سرمایه گذاری بکنیم ، یک دوم ، یک سوم الی یک پنجم با موقعیت های بسیار خوب میتوان خرید.

 

 1. سرمایه تقریبا یک میلیارد و سیصد میلیون تومان:

با این سرمایه امکان خرید قطعه تفکیکی کامل از شهرک خاوران و آذران تبریز را خواهیم داشت. البته اگر حداکثر توان مالی ما یک میلیارد و سیصد میلیون تومان هست ، بهتر است از قطعات خوب در شهرک آذران تبریز انتخاب کنیم تا شهرک خاوران .

در شهرک خاوران نیز می توان از بخش هائی که انشعابات ندارند و ساخت و ساز در آن مناطق خیلی چشم گیر نیست انتخاب نمود. البته اگر قصد سرمایه گذاری روی قطعات بسیار مرغوب تر را داشته باشید ، مجبور به شراکت خواهید بود.

 1. سرمایه های بالای 1.300.000.000 تومان:

اینجاست که تمام محدودیت ها از پیش رویتان برداشته می شود. البته هر چقدر بیشتر بهتر هر چقدر بیشتر ، گزینه های روی میز بیشتر و مرغوبتری خواهید داشت.

 1. سرمایه های بالای 3.500.000.000 تومان :

در اینجا امکان خرید قطعه با ابعاد بزرگتری خواهید داشت.  امکان خرید دو الی سه قطعه خوب را نیز دارید.( در خاوران یا آذران تبریز)

اما با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و تجربیاتی که در این مدت کسب کرده ایم ، اگر صرفا قصد سرمایه گذاری بلندمدت دارید ، قطعات بزرگ بهترین پیشنهاد برای سرمایه گذاری تان خواهد بود.    قطعات با متراژ بالای 1000 مترمربع

مقاله زیر در مورد نقد و بررسی قطعات خاوران و آذران تبریز و بررسی اولویت در خرید گزینه های ملکی مختلف خاوران